Dahua Technology je předním světovým lídrem v poskytování bezpečnostních řešení. Díky ohromné investici do vývoje ovlivňuje Dahua trendy v bezpečnosti jako např. dohledová řešení, parkovací systémy, IP kamery, LED display, videotelefony, monitorovací stěny, PTZ kamery, panoramatické kamery, termokamery.

Dahua měření teplotyImage

Automatizované měření teploty jednotlivců

Spolehlivou, přesto stále ekonomickou variantou je termo kamera TPC-BF2221 s kalibračním tělesem TPC-HBB připojená k počítači s programem SmartPSS, který je dodáván s kamerou zdarma. Pro živý náhled lze také využít přístup ke kameře přes webové rozhraní. Poplachy (zvukové, světelné) při překročení stanovené hodnoty vyhlašuje přímo kamera. V tomto případě nedochází k záznamu ani ukládání snímků, nicméně v programu SmartPSS lze také zapnout záznam na pevný disk počítače pro zpětnou kontrolu teploty.

ImageRozšíření o nezávislý záznam a inteligentní analýza pro hromadné měření

Pokud v počítačové síti s kamerou propojíme libovolný rekordér Dahua řady 2000 až 5000, získáme plnohodnotný záznam obrazu termokamery. Rekordér lze v budoucnu samozřejmě využít jako záznam pro běžný kamerový systém. Upozornění na překročení teploty je však stále generováno kamerou. Kombinace kamery TPC-BF5421T s rekordérem řady IVSS7008-1I přináší možnost měření teploty až 100 osob současně. To ale není zdaleka jediná výhoda. Díky propojení s rekordérem IVSS získáte navíc záznam z kamery, možnost detekovat roušky, ukládání snímku tváře a teploty a v neposlední řadě inteligentní vyhledávání v záznamu. Významného rozšíření je možné docílit díky vestavěnému rozpoznání tváří, kdy lze následně vyhledávat na základě databází nebo dalších požadavků (pohlaví/věk/nálada/brýle/vousy)

Ekonomická kamera TPC-BF2221-HTM disponuje rozlišením termálního snímače 256x192 bodů a objektivem 7.5 mm, což postačuje k měření teploty osob na vzdálenost přibližně 1.5 - 2 metry. Kamera zvládá souběžné měření až 3 osob.

TPC-BF5421-T představuje výkonnější kameru s termálním čipem o rozlišení 400x300 pixelů a objektivem 13 mm. Měření teploty je možné díky vyššímu rozlišení a užšímu záběru objektivu realizovat v rozsahu vzdáleností 3 - 7 m a zvládá více než 10 osob.

Přesnost měření obou modelů je při použití kalibračního tělesa TPC-HBB shodně ±0.3°C. Oba modely kamer jsou také vybaveny standardní barevnou FullHD kamerou, reproduktorem a LED signalizací pro upozornění na detekci osoby se zvýšenou teplotou.

Pro více informací ke konkrétnímu řešení nás neváhejte kontaktovat!